Prezydent Młodych – Andrzej Duda (15.06.2020)

Przedstawiciele Forum Młodych PiS we Wrocławiu zorganizowali dziś konferencję prasową, na której podsumowali 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy. Zaapelowali również do młodych Polek i Polaków o udział w nadchodzących wyborach oraz o głosowanie na Prezydenta.

W czasie spotkania wymieniono najważniejsze inicjatywy, których podjął się rząd Prawa i Sprawiedliwości wraz z prezydentem państwa w ciągu ostatniej kadencji. Karolina Mrozowska – przewodnicząca FM PiS Wrocław – Prezydent Andrzej Duda ubiega się o reelekcję, ponieważ chce, aby dobry czas dla Polski był kontynuowany. Prezydent udowodnił, że swoich obietnic dotrzymuje. Ma za sobą 5 lat niezwykle ciężkiej i owocnej pracy. Bez jego poparcia nie udałoby się wprowadzić wielu reform, które zmieniają Polskę na lepsze. Te reformy poprawiają jakość życia całego społeczeństwa, przede wszystkim tych osób, o których państwo przez długi czas nie pamiętało: m.in. bezprecedensowe wsparcie dla polskich rodzin, wsparcie dla seniorów, osób niepełnosprawnych oraz pracowników.

Joanna Bradke, porównała perspektywy, jakie rysowały się przed młodymi Polakami jeszcze w 2015 roku, a jak wygląda to teraz po 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy. Wtedy dla dużej części ludzi młodych jedyną szansą była emigracja. Wówczas polityka prorodzinna czy polityka stwarzania możliwości rozwoju były tylko pustymi hasłami, niemającymi wiele wspólnego z rzeczywistością. Zmieniły to dopiero rządy Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Zjednoczonej Prawicy. Podczas swojego wystąpienia zwróciła także uwagę na możliwości rozwoju, jakie stworzono młodym w ostatnich latach. Udało się to m.in. dzięki takim projektom jak „Startupy w Pałacu”. To program mający na celu wsparcie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju, potencjalnych inwestorów, partnerów biznesowych oraz nowych rynków zbytu. W ramach tego projektu organizowane są publiczne prezentacje inicjatyw biznesowych przed inwestorami, szefami spółek skarbu państwa, przedstawicielami instytucji grantowych oraz ambasadorami zagranicznych państw. Dotychczas przeprowadzono 5 edycji tego projektu. Umożliwiły one startupom między innymi udział w zagranicznych misjach gospodarczych do krajów takich jak Szwecja, Finlandia, Szwajcaria, Słowenia i Izrael.

Kolejne wsparcie dla młodzieży to, wprowadzony prawie rok temu program 0 PiT dla młodych, który zwalnia z płacenia podatku dochodowego osoby do 26 roku życia, pracujące na umowę o pracę oraz umowę zlecenie. Dzięki udanej współpracy Prezydenta i Rządu udało się w znaczny sposób poprawić sytuację materialną polskiej młodzieży oraz otoczyć ich wsparciem państwa. Jest to program naprawiający wieloletnie zaniedbania względem młodych Polaków, którym przez lata rządów poprzedników państwo nie oferowało żadnego wsparcia. Z pomocy państwa w ramach tego programu korzystają dziś ponad 2 miliony ludzi do 26 roku życia. Wzrosła również minimalna płaca godzinowa, na której bardzo często pracują studenci, oraz minimalne wynagrodzenie na umowie o pracę. Dzięki tym zmianom wpisującym się w całościowy program naprawy państwa oraz poprawy życia Polaków, wielu młodych ludzi poczuło stabilizację finansową. To właśnie Prezydentowi Andrzejowi Dudzie udało się stworzyć alternatywę dla wyjeżdżających z Polski młodych obywateli  podkreślał Wojciech Gnat

Andrzej Duda jest Prezydentem wszystkich Polaków i jedynym gwarantem dalszego rozwoju Rzeczypospolitej. Już za niecałe dwa tygodnie wybierzemy nie tylko prezydenta na 5 lat, ale przede wszystkim wartości, które będą kształtowały nasze społeczeństwo na kolejne lata – wspólnie podkreślali członkowie Forum Młodych PiS we Wrocławiu. Wybierzmy mądrze, zagłosujmy na Prezydenta Andrzeja Dudę, apelowali.