Dolnośląski Program Profilaktyki Raka Jelita Grubego pozyskał 29 partnerów lokalnych

29 to liczba samorządów lokalnych, które przystąpiły do współpracy z samorządem województwa oraz Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu w ramach programu profilaktyki raka jelita grubego. Kolejne samorządy przygotowują się do partnerstwa.

„Dzięki wspólnym działaniom z Dolnośląskim Centrum Onkologii udało nam się dotrzeć do szerokiego grona społeczeństwa na terenie Dolnego Śląska. Do tej pory nawiązaliśmy współpracę z 29 samorządami lokalnymi, gdzie przekazaliśmy bezpłatnie testy. Staramy się zniwelować różnice w dostępie do informacji i wiedzy o tym trudnym nowotworze na terenie całego województwa. Naszym zadaniem jest to, żeby dostęp do informacji i profilaktyki był taki sam na terenie całego województwa. Do tej pory mieszkańcy dużych miast byli w tym zakresie na lepszej pozycji. Chciałbym, aby kod pocztowy nie decydował o naszym zdrowiu czy dostępie do profilaktyki.” – podkreśla Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

W ostatnim czasie do Programu przystąpiły:

x Gmina Czarny Bór – Mieszkańcy odbiorą testy na krew utajoną w kale w Urzędzie Gminy, ul. Główna 18, Czarny Bór.

x Gmina Krośnice – Mieszkańcy odbiorą testy na krew utajoną w kale w Punkcie Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy, ul. Sportowa 4, Krośnice.

x Miasto Świdnica – Mieszkańcy odbiorą testy na krew utajoną w kale w Urzędzie Miasta, ul. Długa 33, Świdnica.