Kolejna poradnia dla pacjentów po przebytej chorobie COVID-19

W Specjalistycznym Szpitalu im. A. Sokołowskiego uruchomiono poradnię dla pacjentów po przebytej chorobie COVID-19. To już trzecia poradnia na Dolnym Śląsku dla osób zmagających się z powikłaniami po przejściu zakażenia koronawirusem.

Na początku grudnia uruchomiono Ośrodek Kompleksowej Opieki nad Pacjentem po COVID-19 w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Niedługo później zaczęła działać poradnia dla ozdrowieńców w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Kompleksową pomoc w przypadku dolegliwości pocovidowych pacjenci uzyskają teraz także w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Znaczna część osób, które przeszły zakażenie koronawirusem odczuwa niepokojące skutki przebytej choroby. Dzięki uruchomionym poradniom pacjenci, u których występują powikłania pocovidowe mogą liczyć na profesjonalną pomoc.

Cieszę się, że przy kolejnym szpitalu marszałkowskim udało nam się uruchomić ośrodek dla pacjentów, którzy przechorowali koronawirusa. To niezwykle ważne, by osoby te znajdowały kompleksową opiekę w leczeniu dolegliwości, jakie są skutkiem choroby. Specjalistyczny Szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu dysponuje w tym zakresie dużymi możliwościami. Pacjenci skorzystają tutaj z pracowni diagnostycznych, spirometrycznych czy bronchoskopowych. Uzyskają również natychmiastową pomoc kardiologa, internisty oraz neurologa. Zatem będzie to pomoc w specjalnościach najczęściej potrzebnych po przebytej chorobie COVID-19. „ – komentuje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Poradnia dla pacjentów pocovidowych działa na bazie Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy. Aby pacjent mógł z niej skorzystać musi posiadać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do poradni chorób płuc i gruźlicy. Na wizytę można zapisać się dzwoniąc pod numer telefonu 74/64 89 787. Poradnia działa codziennie w godzinach o 7:00 do 14:35.