Konwencja młodzieżowa Forum Młodych PiS w Lublinie (24.06.2020)

Ochrona praw zwierząt, ekologia oraz docenienie roli kobiet były głównymi  tematami poruszanymi  podczas konwencji młodzieżowej Forum Młodych PiS w Lublinie. Gościem honorowym spotkania młodych był Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Na konwencji nie mogło zabraknąć akcentu wrocławskiego. Karolina Morozowska, przewodnicząca Forum Młodych PiS Wrocław w swoim wystąpieniu poruszyła ważny temat nie tylko dla wszystkich Polek, równouprawnienie.

Mówiąc o równouprawnieniu podkreślała, że pokolenie, które doprowadziło do odzyskania przez Polskę niepodległości, bardzo wiele zawdzięczało kobietom. Polki udowodniły że zawsze najważniejsza była dla nich troska o dom, ten rodzinny, ale też ten wspólny -Polskę. Wychowywały dzieci, pracowały, współtworzyły naukę i kulturę. Kobiety nie tylko zdobywały niepodległość, ale także wielokrotnie walczyły o jej utrzymanie. Za to zawsze były szanowane i podziwiane. Wrocławianka odniosła się  także do nierówności w płacach, której często doświadczają kobiety, podając za przykład Urząd Miasta Warszawy. Rok temu Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski uznał za jeden ze swoich priorytetów, właśnie zrównanie płac kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach i do dziś ten postulat nie został zrealizowany. Prawo do jednakowego wynagradzania, za pracę jednakowej wartości gwarantuje nam polska Konstytucja, o której to opozycja dużo dzisiaj mówi, ale jak widać kompletnie jej nie rozumie. Równouprawnienie według Pana Trzaskowskiego, to zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 r. życia. Natomiast za rządów Prawa i Sprawiedliwości zdecydowanie podniesiono płacę minimalną. Polska ma dziś jeden z najniższych wskaźników luki płacowej w Unii Europejskiej. Kobiety w naszym kraju zarabiają o 7,2 procent mniej niż mężczyźni, podczas gdy średnia unijna to aż 16,2 procent. Oczywiście ten wskaźnik nie jest jeszcze idealny, ale dążymy do tego! Według badań wyprzedzamy już m.in. Niemcy, Wielką Brytanię i Austrię – mówi przewodnicząca FM PiS Wrocław. Na koniec wystąpienia podkreślała, że jako kobieta i Polka chce Prezydenta RP, który jest rzeczywiście Prezydentem wszystkich Polek i Polaków. Takiego, który kobiety darzy szacunkiem i docenia ich role. Dzięki Panu Prezydentowi, polska zyskała PLUS i tym plusem są przede wszystkim kobiety i polskie rodziny. I to jest prawdziwe równouprawnienie dzięki któremu ja jako młoda polka i przyszła matka czuje się bezpiecznie – podsumowała swoje wystąpienie.

Aktywiści Młodych PiS przygotowali projekt ustawy przeciwdziałającym różnicowaniu zarobków kobiet i mężczyzn, na której jako pierwszy  swój podpis złożył Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Projekt ustawy: http://pis.org.pl/aktualnosci/prezes-pis-j-kaczynski-podpisal-projekt-ustawy-zakladajacy-walke-z-dyskryminacja-kobiet-na-rynku-pracy?fbclid=IwAR0kQUlSlAzVwH_fnvSx7_BTmkN16hiDG1iI-HdcynuiF4HzGMoxtJEBBYA