Wizyta Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Marleny Maląg (8.06.2020)

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęło cykl regionalnych konferencji i spotkań z przedsiębiorcami, którzy otrzymali wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. Dolny Śląsk wizytowała Minister Marlena Maląg. We Wrocławiu Minister odwiedziła Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy (DWUP) i Dolnośląski Urząd Wojewódzki (DUW).

Blisko 2 miliardy złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego w ramach różnych instrumentów tarczy antykryzysowej.  Naszą intencją jest ochrona jak największej liczby miejsc pracy. Robimy wszystko, żeby firmy otrzymywały wsparcie jak najszybciej to możliwe powiedziała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej we Wrocławiu Minister Marlena Maląg.

Dolny Śląsk i DWUP są liderem pomocy dla przedsiębiorców. Tarcza antykryzysowa realizowana przez DWUP przynosi wymierne korzyści:

– wartość pomocy to prawie 600 000 000 zł;
– ponad 2 700 wniosków w sprawie dopłat do wynagrodzeń rozpatrzonych pozytywnie;
– ponad 140 000 pracowników dolnośląskich przedsiębiorstw objętych ochroną.

Szczegółowe informacje dotyczące wsparcia znajdują się na stronie Ministerstwa pod linkiem: http://www.gov.pl/web/rodzina/dofinansowanie-do-wynagrodzen oraz na www.dwup.pl

O działaniu tarczy antykryzysowej rozmawiali z Minister Marleną Maląg  m.in. Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski oraz Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

Podczas wizyty w DUW Minister podpisała z Urzędem umowę partnerską w sprawie realizacji projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” oraz umów w z programów: „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” – edycja 2020 i „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020. Pani Minister odwiedziła w tym dniu także Zakłady Porcelany Stołowej Karolina w Jaworzynie Śląskiej oraz firmę LIBRA Chemia Budowlana Sp. z o.o. w Dzierżoniowie.