Zrezygnujmy z zaplanowanych podwyżek czynszów za mieszkania komunalne oraz te należące do spółki miejskiej TBS Wrocław (8.04.2020)

Sytuacja epidemiologiczna, z którą od kilkunastu tygodni zmagają się państwa, gminy czy też miasta na całym świecie powoduje szereg działań, które podejmują decydenci w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, również bezpieczeństwo ekonomiczne.

Wrocławscy radni Prawa i Sprawiedliwości nie pozostają bezczynni w tym trudnym czasie. Apelują do zarządzającego miastem Jacka Sutryka o rezygnację z zaplanowanych na 2020 r. podwyżek czynszów. Spółka miejska Towarzystwo Budownictwa Społecznego (TBS) Wrocław od lipca  podnosi czynsze o co najmniej kilkadziesiąt złotych (do 15,90 za m2). Nieco wcześniej, bo w czerwcu wrosną czynsze za mieszkania komunalne należące do Gminy Wrocław (do 8,40 za m2). To nie jedyne podwyżki zaplanowane w mieście w br. „Trudno w obecnej chwili ocenić ostateczny rozmiar szkód spowodowanych epidemią wywołaną przez koronawirusa, natomiast pewne jest, że dokona spustoszeń w portfelach wielu mieszkańców Wrocławia. Każde podjęte działanie na korzyść mieszkańców jest w obecnej sytuacji bardzo istotne. Należy zweryfikować dotychczasowe założenia budżetowe i realizację niektórych z nich odłożyć w czasie” – mówi Michał Kurczewski wrocławski radny, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości. Podkreśla, jak ważne jest aby pamiętać o wszystkich mieszkańcach Wrocławia. Przedstawiciele Rady Miejskiej z klubu Prawa i Sprawiedliwości zadbali by nie zapomniano również o tych, którzy użytkują mieszkania w ramach zasobu komunalnego Gminy Wrocław i tych korzystających z mieszkań należących do spółki miejskiej TBS. Dzisiaj podczas briefingu prasowego radni: Michał Kurczewski, Andrzej Kiljanek i Janusz Chudzik zaprezentowali założenia Interpelacji, przygotowanej przez przewodniczącego klubu. Dokument przekażą Prezydentowi Wrocławia.